23 WRZEŚNIA |

Europejska Noc Muzeów w Słupsku!

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

serdecznie zaprasza

na Europejską Noc Muzeów

na sportowo

19 maja (sobota)

w godzinach 18.00-23.00

 

Pamiątkowa przypinka uprawniająca do wstępu do Muzeum – 3 zł

 

Wyjątkowo do Zamku wchodzimy od strony ogrodów zamkowych.

 

 

 

Atrakcje Europejskiej Nocy Muzeów 2018

 

Hall zamkowy

18.00-23.00 – Muzealna księgarnia. Sprzedaż wydawnictw i ram, w których wcześniej prezentowana była słupska kolekcja prac Witkacego

18.00-23.00 – prezentacja Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku – możliwość zrobienia sobie zdjęcia w zniekształcającej soczewce

 

I piętro zamku

18.00-23.00 – warsztaty przygotowane przez Liceum Plastyczne w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku

18.00-23.00 – muzealna wielkoformatowa gra planszowa o zabytkowych sztućcach

21.00-23.00 – warsztaty kaligrafii

18.00-23.00 – prezentacja obiektów związanych ze sportem ze zbiorów Działu Historyczno-Artystycznego MPŚ.

Prelekcje

18.30-18.50 – „Generał Walter Krueger z Pomorza w amerykańskiej armii”

19.30-19.45 – „Stadiony antyczne i współczesne”

20.00-20.20 – „Militaria z XVII i XVIII w.”

21.00-21.15 –„Stadiony antyczne i współczesne”

21.30-21.50 – „Generał Walter Krueger z Pomorza w amerykańskiej armii”

22.25-22.45 – „Militaria z XVII i XVIII w.”

22.50-23.05 –„Stadiony antyczne i współczesne”

 

 

 

 

II piętro zamku

Sala Rycerska

18.00-23.00 – prezentacjaarchiwaliów związanych ze sportem ze zbiorów MPŚ

18.00-23.00 – prezentacja zbiorów członków Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddział Słupsk, numizmaty, falerystyka, pamiątki

18.00-23.00 – prezentacjaarchiwaliówz Archiwum Państwowego w Koszalinie Oddział Słupsk

18.00-23.00 – prezentacjaPolskiego Związku Szermierzy działającego w Słupsku w latach 1949-1977

18.00-23.00 – prezentacja prywatnych zbiorów słupskiego kolekcjonera

 

Sala wystaw czasowych

18.00-23.00 – spotkanie z komisarzem wystawy „Utkane z wody.Tkanina artystyczna w zbiorach muzeów Polski północnej”

18.00-23.00 – warsztaty „Drugie życie tkanin”

 

Przy dawnej wystawie Witkacego

18.00-23.00 – mini-wystawa fotografii inspirowanych twórczością Witkacego wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Diament” pod kierunkiem Przemysława Laskowskiego

18.00-23.00 – prezentacjapoświęcona przygotowaniomdo przeniesienia wystawy Witkacego do Białego Spichlerza,

19.00-19.20 – „podglądanie” konserwatorów przy pracy podczas przygotowywania obrazów Witkacego na nowa wystawę

20.30-20.50 – „podglądanie” konserwatorów przy pracy podczas przygotowywania obrazów Witkacego na nowa wystawę

22.00-22.20 –„podglądanie” konserwatorów przy pracy podczas przygotowywania obrazów Witkacego na nowa wystawę

 

 

Wieża zamkowa

18.00-23.00 – wieża będzie dostępną przy sprzyjającej pogodzie

 

 

Kręta klatka

18.00-23.00 – wystawa poświęcona słupskim olimpijczykom przygotowana przez SOSiR

 

 

Dziedziniec zamkowy

18.20-18.40 – prezentacja sekcji Karate Goju-Ryu ze świetlicy w Krępie

18.45-19.15 – gra zręcznościowa kubb z pracownikami muzeum

19.15- 19.35 – prezentacja Stowarzyszenia Rekreacji Ruchowej „Słupska Sekcja Aikido”

19.45-20.05 – prezentacja sekcji Karate Goju-Ryu ze świetlicy w Krępie

20.15-20.35 – Stowarzyszenia Rekreacji Ruchowej „Słupska Sekcja Aikido”

18.00-23.00 – dania Gospody pod Wesołym Pomorzaninem ze Swołowa

 

 

 

 

 

Młyn Zamkowy

Przyziemie

18.00-23.00 – prezentacja słupskich Paraolimpijczyków, pokazy strzelectwa laserowego, czytanie Braillem

18.00-23.00 -prezentacja Słupskiego Ośrodka Sportu i rekreacji oraz wystawa poświęcone słupskim Paraolimpijczykom

 

Najwyższa kondygnacja

18.00-23.00 – spotkanie z malarzem i rzeźbiarzem przy pracy, którzy swoje umiejętności prezentować będą na wystawie czasowej będącej efektem X Konkursu plastycznego" Niekontrolowany Obszar Wrażliwości" organizowanego przez Słupski Ośrodek Kultury.

 

 

Podziel się na:

Wkrótce w Pomorskim: